Menu
EN | SK

Prípadová štúdia Oxyrion

Efektívne spravovanie firemných dát

Oxyrion

Oxyrion je názov aplikácie spoločnosti Dejmark. Dejmark je nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa veľkoobchodným predajom farieb. Pôsobí na Slovensku, v Českej republike, v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku.

Oxyrion je moderná aplikácia, ktorá umožňuje kompletnú správu B2B obchodu. Okrem CRM v sebe zahŕňa aj prístup k ekonomickému systému, business inteligence nástrojom, katalógu produktov a pokladniam.

Dobrá analýza je základ

To, že dobrá analýza je 80% úspechu platí aj pri agilnom spôsobe vývoja. Pri takomto projekte je veľmi dôležité, aby aj zákazník pochopil základné pravidlá vývoja aplikácií. Je potrebné vysvetliť, čo táto práca obnáša a aké nároky sú vyžadované aj na strane objednávateľa a následne používateľa aplikácie. Predstavili sme čo sú to sprinty, čo je to user-story, akú má úlohu a čo znamená iteračný cyklus. Taktiež sme si vysvetlili potrebu dlhodobej spolupráce a pravidelného rozvoja a údržby aplikácie.

Po vzájomnej dohode sme sa pustili do rámcovej analýzy a takzvanej technologickej dohody.

Oxyrion

Ako to začalo a pokračuje

Je veľmi dobré, keď má zákazník jasnú predstavu o svojich požiadavkách. Z tejto sme vychádzali a rozbili ju do jednotlivých user stories, ktoré sme zoradili podľa priorít a u tých s najvyššou prioritou sme určili náročnosť, aby sme mohli naplánovať úvodné sprinty.

Zloženie tímu

Tím sme skladali opatrne a to presne podľa priorít a potrieb v najbližších sprintoch. Na začiatku pozostával z produkt ownera, ktorý plnil úlohu hlavného analytika, komunikoval so zákazníkom a robil rozhodcu podľa priorít a podľa nastaveného smerovania hlavnej línie projektu. Ďalšími členmi tímu boli backend developer a frontend developer. Nechýbal samozrejme ani scrum master, ktorý dozeral na proces.

Ukážkovým nastavením tímu a procesu sme prvé výsledky dosiahli za veľmi krátky čas a dodali sme po prvom sprinte backend pre pokladne do novootvorených predajní v Česku a na Slovensku.

Týmto sme postavili aj základ API pre budúci vývoj.

43
Používatelia CRM
1,642
Aktuálni zákazníci
648
Potenciálni zákazníci

Aplikácie Oxyrion

Hlavné Oxyrion API ako srdce systému, ktoré zabezpečuje autentifikáciu a autorizáciu, a komunikuje s Microsoft Dynamics Navision.

Aplikácia CRM

Jadro celého systému, slúžiace najmä obchodníkom. Poskytuje rozsiahlu funkcionalitu pre zjednodušenie a zefektívnenie práce.

 • Používatelia
  Základná entina v CRM. Na používateľov v našom prípade obchodníkov je orientovaný celý systém. Umožňuje im manažovať svoj pracovný čas, spravovať svojich zákazníkov, aktivity. Používatelia majú prehľad o svojich obchodoch, obratoch a podobne.
 • Zákazníci
  Úlohou systému je možnosť jednoducho spravovať zákazníkov. Ako už vyplýva z názvu CRM (Customer relationshipt managment) hlavnou úlohou systému je mať prehľad o zákazníkoch či už potenciálnych alebo aktuálnych.
 • Príležitosti
  Možnosť vytvárania obchodných príležitostí naviazaných na konkrétneho zákazníka.
 • Aktivity a kalendár
  Celkový prehľad obchodníkoch o plánovaných aktivitách, ktoré môžu byť priamo naviazané na konkro zákazníka a príležitosť obchodu.
 • Helpdesk
  Kontrola nad službami spojenými so servisom, reklamáciami.
 • Marketing
  Možnosť vytvárať zľavy a viacero druhov kampaní pre zákazníkov.
 • Stroje
  Registrované stroje, ktoré sú naviazané na zákazníka. Každý zákazník môže mať priradených niekoľko strojov - používatelia CRM tak majú prehľad nad strojmi svojich zákazníkov a aktivitami, ktoré sa ich týkajú.

Aplikácia Admin

Zákulisie systému umožnuje postupne sa rozšírujúcu správu jednotlivých aplikácií.

 • Produkty
  Definovanie a správa produktov naprieč celým systémov s množstvom prepojení na vzorkovníky, tónovacie systémy a podobne.
 • Marketing a marketingové zoznamy
  Možnosť definovať podmienky na základe ktorých vznikajú zoznamy kontaktov. Tento zoznam sa ďalej využíva na rôzne marketingové účely.
 • Správa systému
  Celková správa systému s postupne sa rozširujúcim pokrytím ako sú filtre v produktoch, parametre produktov, nastavenia objednávka, vzorkovníky a podobne.
 • Správa obsahu
  Vytváranie článkov pre B2B portál a mobilnú aplikáciu v podobe noviniek, ktoré môžu zákazníci sledovať.

Aplikácia B2B

Priamo z CRM zákazníkov (Firiem) sa stávajú používatelia pre B2B Portál. B2B portál spája business zázníkov so spoločnosť dejmark. Pomocou tejto aplikácie môžu zákazníci vytvárať objednávky na nadefinované produkty. Vytvárať servisné požiadavky, reklamácie a podobne. Zákazník získava taktiež nadefinované zľavy a kampane naň orientované.

 • Prehľad
  Zákazník má historický prehľad o svojich objednávkach.
 • Katalóg
  Nadefinovaný katalóg produktov. Každý produkt v katalógu obsahuje nadefinované informácie cez admin aplikáciu. Súčasťou katalógového produktu sú rôzne varianty a pri farbách taktiež možnosti výberu odtieňa.
 • Náterové systémy
  Nadefinovaný zoznam katalógových produktov, z ktorých vznika systém náterov v jednotlivých vrstvách s rôznym určením a podmienkami použitia.

Android aplikácia

 • Zjednodušená verzia B2B portálu
  Zákazník môže podobne ako vo webovej verzií vytvárať objednávky, má k dispozícií prehľad svojich objednávok. Navyše obsahuje čítačku čiarových kódov pre rýchly nákup priamo zo skladu.

Aplikácia BI

 • Prehľad
  Aplikácia sa plánuje postupne rozširovať. Momentálne poskytuje prehľad kamenných obchodov, bločky a detail bločka.

Ako sme pomohli nášmu zákazníkovi?

Obchodníci si veľmi pochvaľujú intuitívnosť CRM. Jedným kliknutím môžu získať informáciu o zákazníkovi aj o produktoch, alebo si prezrieť produktový katalóg. Teším sa aj na ďalšie funkcionality, ktoré pribudnú a ktoré z nášho aktuálneho riešenia vytvoria plnohodnotnú CRM aplikáciu. Rovnako pozitívne hodnotím aj portál, ktorý sme začali využívač naprieč celou spoločnosťou, a mobilnú aplikáciu, čo sa postupne dostáva medzi zákazníkov. Verím, že s ďalšími vylepšeniami sa budú všetky tieto súčasti Oxyrion-u využívať naplno.

Dušan Pavlov
Dušan Pavlov
Výkonný riaditeľ DEJMARK spol. s r.o.
Páči sa Vám ako rozvíjame Oxyrion? Kontaktujte nás
Napíšte nám 👋
👍 Úspešne odoslané Správa bola úšpešne odoslaná. Čoskoro vás budeme kontaktovať.
😞 Ops! Nastala chyba Správu sa nepodarilo odoslať. Skúste to neskôr.
Načítavanie...